О компании
Мы предлагаем

Вибір фарби для внутрішніх робіт. Що потрібно знати про фарби.

Фарби - це суспензії пігментів в плівкоутворюючих розчинах. Основними складовими будь-якої фарби є пігменти і пленкообразователи. Крім цих речовин, до складу фарб можуть входити пластифікатори, наповнювачі, розчинники.
 
Олійні фарби - це суспензії пігментів в маслі. Їх використовують в якості захисних та декоративних покриттів металевих і дерев'яних поверхонь. Такі фарби утворюють блискуче, вологостійке і атмосферостійке покриття.
 
Емалеві фарби - це суспензії пігментів в лаках. Емалі виробляють змішуванням і розтиранням пігментів з лаком або ж рослинним маслом. Такі фарби утворюють тверде і блискуче глянсове покриття. На основі нітролаків випускають нітроемалевими фарби. Нітроемалевими фарби відрізняються швидким висиханням - 15-45 хвилин (1-2 діб у масляних фарб). Емалеві фарби добре підходять для фарбування металу, оштукатурених поверхонь.

Водоемульсійні фарби - це суспензії пігментів і наповнювачів у водних емульсіях плівкоутворюючих речовин. До їх складу вводять пластифікатори і функціональні добавки (емульгатори, диспергатори пігментів і наповнювачів). Головними перевагами водоемульсійних фарб є досить висока атмосферостійкість, стійкість до впливу лугів, також вони швидко сохнуть (від 30 хвилин до 2 годин) і практично не мають запаху, що особливо важливо для фарбування стін і стель в приміщенні.

Казеїнові фарби належать до клейових водних фарбових сполукам. Випускають переважно сухі казеїнові фарби, які отримують змішуванням розмеленого казеїну, подрібненої крейди, вапна, лугостійкою пігменту. Вони застосовуються при фарбуванні дерев'яних і оштукатурених поверхонь.

Силіконові фарби виготовляють на основі водної дисперсії силіконових смол. Вони відносяться до передових фарб останнього покоління. Силіконові фарби поєднують в собі практично всі кращі властивості акрилових і силікатних фарб. Головна їхня перевага в тому, що вони паропроникні. У той же час їх поверхня не пропускає воду. Використання силіконових фарб особливо актуально на штукатурці. Силіконові фарби пропускають вуглекислий газ, необхідний для її затвердіння. Силіконові фарби підходять практично для всіх типів мінеральних поверхонь, крім армованого бетону (кисень проникає крізь лакофарбовий шар і викликає корозію). Вони сумісні як з мінеральними (цементними і вапняними), так і з акриловими і латексними водоемульсійними фарбами. Силіконові фарби володіють дуже високою еластичністю: вони можуть перекривати тріщини шириною до 2 мм. На силіконових покриттях не розвиваються мікроорганізми.

В даний час для фарбування стін використовують різні водорозчинні фарби. Фарба на водній основі швидко сохне, її можна колеровать (тобто надавати їй необхідний колір). Водорозчинні фарби, як правило, випускаються в двох варіантах - база А і база С.

 Якщо Ви хочете пофарбувати поверхню в білий колір або хочете створити світлий пастельний відтінок, то краще використовувати базу А. В цій фарбі багато білого пігменту і досить мало вільного сполучного.   У цій базі немає білого пігменту, зате багато вільного сполучного. В основному базу С застосовують в тонованому вигляді. Слід пам'ятати, що якщо Ви хочете отримати відтінок середньої насиченості, то його собівартість буде в базі А досить високою, так як для його отримання необхідно або ввести багато колеранта, або додати білий колерант в базу С для того, щоб забезпечити необхідною розбілювальною здатністю.

Пофарбована водорозчинними фарбами поверхня може «дихати». Це досягається за рахунок хімічної структури деяких видів матеріалу. У фарби на водній основі дуже маленькі пори, тому частинки пара можуть проходити через них. При цьому крапля води, яка має поверхневий натяг, не може проходити через фарбу, особливо якщо це вертикальні поверхні.

Латексна фарба має велику кількість переваг, серед яких можна виділити велику стійкість до вологого стирання. За допомогою такої фарби можна отримати матову шовковисту поверхню. При висиханні латексної фарби утворюється тонка плівка. Така плівка може покривати будь-яку фактурну поверхню. Тому саме латексна фарба стане кращим варіантом, якщо Ви хочете пофарбувати шпалери або використовувати фактурну штукатурку. До того ж, так як латексна фарба має велику ступінь глянцю, ніж інші, вона краще ставиться до вологого прибирання. Однак не варто забувати, що така фарба видасть всі нерівності пофарбованих стін. Тому спочатку варто подбати про те, щоб підготувати стіни.

Акрилова - це один з видів латексної фарби. Такі фарби не бояться вологого прибирання, мають хорошу стійкість до стирання. До того ж, акрилова фарба має безліч підвидів з різними характеристиками. Наприклад, акрилової фарби для стелі не потрібна така властивість як стійкість до миття, зате вона буде мати хорошу покриваність. А фарба, якою будуть фарбувати стіни в спальні, повинна володіти такими властивостями як можливість колеровки в різні відтінки і висока стійкість до стирання. Поверхня, пофарбована ​​акриловою фарбою, буде матовою. Також не варто забувати, що існує великий вибір вузькоспеціалізованих фарб. Тому можна підібрати фарби навіть для фарбування поверхонь з жировими плямами, слідами кіптяви, нікотину.

Вибір фарби залежить від матеріалу поверхні, мікрокліматичних умов приміщення, умов експлуатації. Для приміщень з високою вологістю ідеально підійдуть вологостійкі водно-дисперсійні акрилові фарби, які при необхідності можна мити. Вони універсальні - підходять для зовнішніх і внутрішніх робіт, для фарбування дерев'яних, бетонних, цегляних, металевих і оштукатурених поверхонь.
 
Де і яка фарба використовується:
 
Для великих кімнат, холів підійде матова фарба.
Для спалень краще використовувати напівматову фарбу, так як при її використанні виходить невеликий відблиск.
Якщо пофарбувати треба темні приміщення, то ідеальним варіантом буде глянцева фарба. Але не варто використовувати таку фарбу для світлих приміщень, кімнат. У людей, які будуть жити в такій кімнаті, це може викликати дискомфорт.
Якщо Ви хочете пофарбувати кухню, то придивіться до напівглянсової фарбі. Чому? Тому що вона має такі властивості як легке очищення і висока світловідбиваюча здатність. Також така фарба відмінно підійде для дитячої кімнати або ванни. Але пам'ятайте, що для такої фарби потрібні ідеально рівні стіни.
Фарба, яка може підійти для будь-якої кімнати в будинку - це атласна фарба. Її можна використовувати і для санвузлів або кухні. До її властивостям можна віднести довговічність і високу зносостійкість.
Найголовніше, щоб всі фарби і лаки для внутрішніх робіт були безпечні для здоров'я людини. І звичайно, без запаху, легко наноситися, швидко сохнути і красиво виглядати.
Vyb