Гідроізоляція стін
Гідроізоляція стін може бути виконана двома способами:
-
Обмазувальна гідроізоляція.
-
Проникаюча гідроізоляція.
Обмазувальна гідроізоляція може застосовуватися для гідроізоляції цегляних, монолітних і збірних ж / б стін.
Якщо стіна виконана з цегли, необхідно попередньо зробити піщано-цементну стяжку для того, щоб вирівняти поверхню і зменшити перевитрату матеріалу. Після повного її висихання стіну потрібно прогрунтувати для того, щоб поверхня мала хорошу адгезію з наступним шаром гідроізоляції.
Грунтовки можуть бути на водній основі або на основі розчинників, в залежності від типу гідроізоляційної мастики, яку ви застосовуєте.
Після повного висихання обробленої поверхні, нанести шар обмазувальної гідроізоляції. При цьому можна використовувати такі матеріали:
Styrbit 2000, Dysperbit.
Для виконання товстошарових гідроізоляційних покриттів рекомендується використовувати Hidrolex 2E Styro (Izolex). Матеріал армований волокнами, в його склад входять полістирольні кульки дрібної фракції (до 1 мм).
Проникаюча цементна гідроізоляція дозволяє попередити проникнути волозіпо капілярам в шкукатурному або бетонному шарі. Ці розчини наносять на вологу поверхню в 2 шари. Важливо дати розчину висохнути природньо, без додаткового обдуву чи обігріву.
Використовуючи гідроізоляцію проникаючого типу для обробки монолітних стін, поверхня не вирівнюється. Раніше сделаная цементно-піщана стяжка видаляється. Поверхня очищають щітками з залізним ворсом або піскоструминними установками, таким чином, відкриваючи пори бетону для кращого проникнення гідроізоляційного матеріалу. Потім поверхню рясно просочують водою і наносять розчин гідроізоляційної суміші. Ці матеріали підвищують водонепроникність і морозостійкість бетону, а також захищають його від негативно впливу агресивних середовищ (грунтової води, кислот, солей і т.п.).
Гідроізоляція збірних залізобетонних стін проводиться так само, як і гідроізоляція монолітних стін. Але місця примикань (стіна-стіна, стіна-пол і т.д.) і місця стику збірних елементів закладаються шовним матеріалом.
Підготовка основи перед нанесенням гідроізоляційного розчину, складається з механічної очистки поверхні від старої штукатурки, фарби, глинистих і мулистих нашарувань, масел, бітуму і т.д.
Сухі поверхні перед нанесенням гідроізоляційного покриття повинні бути зволожені. Надлишкова вода повинна бути видалена.
Цементна плівка з затверділих бетонних підстав підлягає видаленню.
Гідрозит тип BR використовується в умовах, коли пред'являються підвищені вимоги до тріщиностійкості покриття, зокрема, при можливих ударних і вібраційних впливах.
Суміші використовуються для карбування місць сполучення «пів-стіна», «стіна-перекриття», швів при будівництві зі збірного бетону (залізобетону), швів бетонірованія- «холодних» швів. Матеріал будівельних конструкцій - бетон, цегла. Матеріал не підходить для карбування деформаційних швів.
Порядок проведення робіт:
розшивання стику за допомогою електроінструменту або за допомогою ручного інструменту, на глибину не менше 2 см і ширину - не менше 2 см.
промивка водою під напором або вручну за допомогою щітки;
приготування розчину з заповнення їм зони стику (шва).
Ці суміші використовуються для гідроізоляції:
в місцях примикань (сполучень), в будівельних конструкціях, в яких можливо розкриття тріщин,
сполучень конструкцій, виконаних з різних матеріалів, наприклад: бетон-цегла, цегла (бетон) - гіпсокартон, цегла (бетон) - метал;
швів збірних бетонних елементів на стадії триваючих в період початкової експлуатації споруди осад фундаменту;
в місцях примикань балконних плит до стінових конструкцій.
При виконанні робіт по гідроізоляції стиків використовується армована полімерна сітка.
Для захисту фасадів будівель, стін від руйнівної дії вологи та інших атмосферних факторів використовують гідрофобізуючі просочення. Вони здатні глибоко проникати у пори матеріалів, після висихання стають безбарвними, забезпечуючи стінам сухість.