Матеріали
Прийнявши рішення про покупку або будівництво будинку / квартири, ми очікуємо радикальних змін в нашому житті. І звичайно, в кращу сторону.
Яких саме і з чим вони пов'язані?
По-перше «Мій будинок-моя фортеця»
Нове житло повинно бути надійно і довговічне. Це забезпечується і грамотним проектом, в якому враховані не тільки наші естетичні побажання, але і точний розрахунок всіх конструкцій, особливості грунту, клімату. Це і, безумовно, якісне виконання будівельних і оздоблювальних робіт. Це і наявність надійної тепло- і звукоізоляції в приміщенні.
По-друге, ви самі створюєте свій, неповторний дизайн, підбір кольору, стилю, гармонії, комфорту.
По-третє безпеку для людини і домашніх тварин. У новому будинку все будуть здорові. Грамотний підхід до системи вентиляції, кондиціонування, опалення; використання матеріалів без шкідливих домішок, технологій, що дозволяють стінам «дихати», чисте повітря, - все це допоможе забезпечити здоровий мікроклімат і екологічну безпеку будівлі і приміщень.
По-четверте - економічність. Зведення до мінімуму витрат на утримання і обслуговування (включаючи комунальні платежі), мінімальна періодичність ремонту. Зручність і простота при чищенні, обслуговуванні.
Практично для кожного з пунктів важливим є правильно підібрані матеріали, здатні забезпечити довговічність і безпеку житла. Якщо з якістю матеріалів нам допоможуть розібратися сертифікати, майстри. Те як бути з безпекою? Як з усього різноманіття пропонованих товарів, брендів, технологій вибрати найбільш безпечні (екологічні)?
Екологічні матеріали - це вже не данина моді, це необхідність, продиктована сучасним життям. Вибираючи екологічний будівельні матеріали, ми створюємо неповторну і одночасно здорову атмосферу, - ми піклуємося не тільки про своє здоров'я, здоров'я своїх рідних і близьких, здоров'я домашніх улюбленців, а й про здоров'я наших нащадків.
Екологічність пов'язана по-перше з впливом безпосередньо на здоров'я людини, по-друге з впливом на навколишнє середовище (енерговитрати при виробництві, довговічність, безпеку для навколишнього середовища після утилізації).
Якщо вплив другого чинника кілька відстрочено в часі і більше пов'язане з екологічною свідомістю і загальною культурою людини, то вплив першого можливо відчути на собі в самий найближчий час.
До повністю екологічним можна віднести будівельні матеріали з природних ресурсів, які не роблять негативного впливу на людину, не забруднюють природне середовище при їх виготовленні, вимагають мінімальних витрат енергії в процесі виготовлення, повністю розкладаються після утилізації подібно матеріалами живої природи.
Всім цим вимогам відповідають далеко не всі природні матеріали: дерево, бамбук, очерет, солома, шерсть, повсть, шкіра, пробка, кораловий пісок і камені, натуральний шовк і бавовна, натуральна оліфа, натуральний каучук, натуральні клеї і ін.
Деревина - це найбільш популярний будівельний матеріал, дозволяє отримувати легкі, міцні, а при спеціальній обробці вогнетривкі і такі конструкції, що не гниють.
Умовно екологічними будівельними матеріалами можна вважати такі, які отримані з корисних копалин. До них відносяться вироби з глини, скла, алюмінію, кремнію. Це обпалений і необпалений цегла з глини в суміші з соломою, покрівельна черепиця, плитка, піноблоки.
Найменш енергоємні цеглини з висушеної глини в суміші з армуючої її соломою багато століть використовуються при будівництві будівель різної поверховості в умовах сухого клімату. Головна умова забезпечення довговічності таких будівель - захист від зволоження за допомогою надійної покрівлі та гідроізоляції від грунтових вод.
До небезпечних будівельних матеріалів належать:
-
фанера, деревостружкові (ДСП), деревоволокнисті плити (ДВП), вироблені із застосуванням фенолу, формальдегіду і карбаміду, декоративні листи та плити з полімерних композицій;
-
вінілові і інші типи самоклеючих шпалер (плівки на синтетичній основі - изоплен, девилон, сейнекс, безосновние ПВХ декоративні плівки);
-
суцільні килимові покриття з синтетичних волокон на клейової композиції, лінолеум на основі полівінілхлориду, синтетична плитка;
-
хлорвінілові, епоксидні інші синтетичні лаки і фарби;
-
пластикові вікна.
Будівельні матеріали, згідно з основними вимогами до них:
-
не повинні виділяти в навколишнє середовище леткі речовини в кількостях, які можуть надавати пряме чи непряме несприятливу дію на організм людини (з урахуванням спільної дії всіх речовин, що виділяються);
-
не повинні виділятися в повітря приміщень з будівельних і оздоблювальних матеріалів хімічні речовини, що відносяться до 1-го класу небезпеки (ртуть, свинець),
-
вміст інших речовин (2 клас небезпеки: формальдегід, хлор; 3 клас небезпеки: фенол, пил неорганічна, оксид азоту; 4 клас небезпеки: аміак, етанол, оксид вуглецю) не повинно перевищувати гігієнічні нормативи для атмосферного повітря.
Це особливо важливо врахувати для внутрішніх оздоблювальних робіт, тому що накопичення шкідливих речовин в повітрі особливо небезпечно при їх дії в змінних концентраціях, обумовлених коливаннями в закритих приміщеннях мікроклімату, ступеня освітленості УФ променями та ін.
Наші фахівці допоможуть Вам підібрати саме ті будівельні та оздоблювальні матеріали, які зроблять Ваш будинок безпечним і комфортним.